SSS

Sıkça Sorulan Sorular

DİŞLERİNİZİN BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Güvenle gülümsemek ve tüm yiyecekleri rahatça çiğnemek için dişlerinizi bakıma almanız gerekmektedir. İşleme aldığınız implantların kullanımına özen gösterirseniz ömür boyunca sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz. Hijyen kavramı sadece implantlarınızı değil, diş etinin ve olağan kemik yapınızın da korunmasına yardımcı olur. Kullandığınız protezin stabil ve sağlam bir yapısı olduğunu denetlemenizin ardından dilediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Her koşulda protezinize zarar vermekten kaçınmalısınız. Olağan abutmanları korumak adına ağız içine hiçbir metal sokulmamalıdır.

Düzenli bir şekilde işleme alınan kontroller diş sağlığınız açısından oldukça önemlidir. İşleme alınan abutmanların temizlenmesi için yılda iki kez kontrole gitmelisiniz. Diş hekiminiz aynı zamanda protezinizin stabilitesinin de sağlanmasını öngörür. Sağlıklı bir diş yapısı için biçilmiş bir kaftan olacak kontrol uygulamasını rutin bir şekilde işleme alarak olumlu sonuçların elde edilmesini sağlayabilirsiniz. Diş bakımınızda, sert dış fırçası daha iyi temizler mantığını ortadan kaldırmalısınız. Dişleri temizleme işleminde, fırçanın kullanım tekniği önemlidir. Orta sertlik ile fırçalayacağınız teknikler en sağlıklı yöntemler arasında öncülüğünü korumaktadır. Beyazlatıcı içeren diş macunlarını arka plana almalısınız. Beyazlatıcı diş macunları sahip olduğu antitartar sebebi ile dişlerin aşınmasına sebep olmaktadır, bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamak adına doğal ürünler ile hazırlanmış macunlardan faydalanmalısınız.

İşleme alacağınız diş macunlarının granüllerine dikkat etmelisiniz. Diş macunlarının sahip olduğu granüller diş pigmentlerine zarar vermektedir. Diş fırçanızın üzerine koyacağınız macun fındık büyüklüğüne sahip olmalıdır. Diş fırçalamaya başlamadan önce diş fırçanızı ıslatmamalısınız. Islatılan diş fırçaları zamanla sertliğini kaybeder ve diş fırçalama işleminin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olur. Yapay kök dişi olarak tanımlayacağımız implantı işleme alarak kısa zaman zarfında sistematik hastalığı kontrol altına alabilirsiniz. Rutin bir şekilde işleme alacağınız tüm bu adımlar kısa zaman zarfı içinde sağlıklı bir diş yapısına sahip olmanızı destekleyecektir Ağızda meydana gelen kokuların sebebi sünizit, üst solunum yolu enfeksiyonu ve sindirim sistemi hastalığından dolayı meydana çıkmaktadır. Ağız kokusu adına kullanacağınız gargaralar bu tür problemleri geçici olarak tedavi etmektedir.

Şimdi Ara
Yol Tarifi