Plugins - Anti-Malware Security and Brute-Force Firewall - Stable (latest releas - en to tr translation catalogue (163 entries)

en: Are you sure you want to restore this file from the quarantine?
tr: Bu dosyayı karantinadan geri yüklemek istediğinize emin misiniz?

en: Whitelist your IP
tr: IP'nizi beyaz listeye ekleyin

en: Disable this Rule
tr: Bu kuralı etkisizleştir

en:  However, your current IP has been Whitelisted so you could probably keep this rule enabled if you really want to.
tr: IP'niz beyaz listeye eklenmiştir. Şimdi gerçekten istiyorsanız bu kuralı etkinleştirebilirsiniz

en:  However, if you would like to keep this rule enabled you should at least Whitelist your IP.
tr: Bu kuralı etkin tutmak istiyorsanız, en azından IP'nizi beyaz listeye eklemeniz gerekir.

en: The Conflicting Firewall Rule (WP_firewall_exclude_terms) activated by the WP Firewall 2 plugin has been shown to interfere with the Definition Updates and WP Core File Scans in my Anti-Malware plugin. I recommend that you disable this rule in the WP Firewall 2 plugin.
tr: WP Firewall 2 eklentisi tarafından etkinleştirilen çakışan güvenlik duvarı kuralı (WP_firewall_exclude_terms), Anti-Malware eklentisinde tanım güncellemeleri ve WP çekirdek dosya taramalarına müdahale ettiği gösterildi. WP Firewall 2 eklentisinde bu kuralı devre dışı bırakmanızı öneririz.

en: Get FREE Key!
tr: Ücretsiz anahtar al!

en: Clear %s Deleted Files from the Trash
tr: %s silinen dosyaları çöp kutusundan kaldır

en: Quarantined
tr: Karantinaya alınan

en: Date Infected
tr: Enfekte tarihi

en: Firewall Options
tr: Güvenlik duvarı ayarları

en: Your username is "admin", this is the most commonly guessed username by hackers and brute-force scripts. It is highly recommended that you change your username immediately.
tr: Kullanıcı adınız "admin", hackerlar ve brute-force scriptleri tarafından en çok tahmin edilen kullanıcı adı. Hemen kullanıcı adınızı değiştirmeniz önerilir.

en: Starting a Complete Scan requires a valid Nonce Token. No valid Nonce Token was found at this time, either because the token have expired or because the data was invalid. Please try re-submitting the form above.
tr: Tam bir tarama başlatmak, geçerli bir geçici anahtar gerektirir. Şu anda, geçici anahtarın süresi dolduğu veya veriler geçersiz olduğu için geçerli bir geçici anahtar bulunamadı. Lütfen yukarıdaki formu tekrar deneyin.

en: Saving these settings requires a valid Nonce Token. No valid Nonce Token was found at this time, either because the token have expired or because the data was invalid. Please try re-submitting the form above.
tr: Bu ayarları kaydetmek geçerli bir geçici anahtar gerektirir. Şu anda, geçici anahtarın süresi dolduğu veya veriler geçersiz olduğu için geçerli bir geçici anahtar bulunamadı. Lütfen yukarıdaki formu tekrar deneyin.

en: Failed:
tr: Başarısız:

en: Invalid or expired Nonce Token!
tr: Yanlış veya süresi dolmuş geçici anahtar!

en: Save Settings
tr: Ayarları kaydet

en: New position
tr: Yeni pozisyon

en: Done!
tr: Bitti!

en: Failed to delete!
tr: Silme işlemi başarısız!

en: Complete!
tr: Tamamlandı!

en: Never mind, it worked!
tr: Boşver, işe yaradı!

en: Potential threats in file:
tr: Dosyadaki potansiyel tehditler:

en: Failed to empty the trash.
tr: Çöp kutusu boşaltılamadı.

en: saved.
tr: kaydedildi.

en: Nothing Selected to be Changed!
tr: Değiştirmek için hiçbir şey seçilmedi!

en: Restore Failed!
tr: Geri yükleme başarısız oldu!

en: The file %s does not exist, it must have already been deleted.
tr: %s dosyası yok, zaten silinmiş olması gerekir.

en: Because some changes were made we need to check to make sure it did not break your site. If this stays Red and the frame below does not load please <a %s>revert the changes</a> made during this automated fix process.
tr: Bazı değişiklikler yapıldığı için sitenizi bozmadığından emin olmamız gerekiyor. Bu durum kırmızı olarak kalırsa ve aşağıdaki çerçeve yüklenmezse lütfen bu otomatik düzeltme işlemi sırasında yapılan değişiklikleri <a %s>geri alın</a>.

en: Are you sure this file is not infected and you want to ignore it in future scans?
tr: Bu dosyanın virüslü olmadığından ve gelecekteki taramalarda onu yok saymak istediğinizden emin misiniz?

en: File Details:
tr: Dosya detayları:

note: Description of the plugin
en: This Anti-Virus/Anti-Malware plugin searches for Malware and other Virus like threats and vulnerabilities on your server and helps you remove them. It's always growing and changing to adapt to new threats so let me know if it's not working for you.
tr: Bu Anti-Virüs/Anti-Malware eklentisi, kötü amaçlı yazılım ve diğer virüs benzeri tehdit ve güvenlik açıklarını sunucunuzda arar ve bunları kaldırmanıza yardımcı olur. Yeni tehditlere uyum sağlamak için her zaman büyüyor ve değişiyor, eğer çalışmıyorsa lütfen bildirin.

en: Getting Started
tr: Başlarken

en: Default position
tr: Varsayılan pozisyon

en: Please make a donation for the use of this wonderful feature!
tr: Lütfen bu muhteşem özelliğin kullanımı için bağış yapın!

en: Change your username:
tr: Kullanıcı adını değiştir:

en: Your new username must be at least 3 characters and can only contain &quot;%s&quot;. Please try again.
tr: Yeni kullanıcı adınız en az 3 karakter olmalıdır ve yalnızca &quot;%s&quot; içerebilir. Lütfen tekrar deneyin.

en: Checking for session compatibility ...
tr: Oturum uyumluluğu kontrol ediliyor ...

en: Completed!
tr: Tamamlandı!

en: You are not currently scanning for this type of threat!
tr: Şu anda bu tür bir tehdit için tarama yapmıyorsunuz!

en: Skip files with the following extensions:
tr: Aşağıdaki uzantıları içeren dosyaları atla:

en: Skip directories with the following names:
tr: Aşağıdaki isimleri içeren dizinleri atla:

en: Custom RegExp:
tr: Özel RegExp:

en: What to scan:
tr: Ne taranacak:

en: What to look for:
tr: Bakılacak şey:

en: No Items in Quarantine
tr: Karantinada öğe yok

en: Delete selected files
tr: Seçilen dosyaları sil

en: Restore selected files
tr: Seçilen dosyaları geri yükle

en: No Scans have been logged
tr: Hiçbir tarama kaydedilmedi

en: Searching for updates ...
tr: Güncellemeler aranıyor ...

en: FAQs
tr: SSS

en: Failed to read file!
tr: Dosya okunamadı!

en: Failed to read directory!
tr: Dizin okunamadı!

en: Skipped because of file extention!
tr: Dosya uzantısı nedeniyle atlandı!

en: Skipped because of file size!
tr: Dosya boyutu nedeniyle atlandı!

en: Failed to determine file size!
tr: Dosya boyutu belirlenemedi!

en: Scanned %s
tr: %s tarandı

en: Scanning %s
tr: %s taranıyor

en: Preparing %s
tr: %s hazırlanıyor

en: no file contents!
tr: dosya içeriği yok!

en: file not writable!
tr: dosya yazılabilir değil!

en: failed to write!
tr: yazılamadı!

en: reason unknown!
tr: bilinmeyen neden!

en: failed to quarantine!
tr: karantina başarısız oldu!

en: Failed:
tr: Başarısız:

en: Success!
tr: Başarılı!

en: File does not exist!
tr: Dosya bulunamadı!

en: File not readable!
tr: Dosya okunabilir değil!

en: File permissions read-only!
tr: Dosya izinleri salt okunur!

en: Empty file!
tr: Boş dosya!

en: Failed to read file contents!
tr: Dosya içeriğini okuma başarısız oldu!

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: an unknown file
tr: bir bilinmeyen dosya

en: Loading, Please Wait ...
tr: Yükleniyor, Lütfen Bekleyin ...

en: This feature is available to those who have donated!
tr: Bu özellik bağış yapanların kullanımına sunulmuştur!

en: You must register and donate to use this feature!
tr: Bu özelliği kullanmak için kayıt olmanız ve bağış yapmanız gerekmektedir!

en: TimThumb Exploits
tr: TimThumb Exploitleri

en: SQL Error changing username: %s. Please try again later.
tr: Kullanıcı adı değiştirilirken SQL Hatası oluştu: %s. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: White-lists
tr: Beyaz liste

en: Removed Brute-Force Protection
tr: Brute-Force koruması kaldırıldı

en: Upgraded Brute-Force Protection
tr: Brute-Force koruması yükseltildi

en: Installed Brute-Force Protection
tr: Brute-Force koruması kuruldu

en: wp-config.php Not Found!
tr: wp-config.php bulunamadı!

en: read my blog
tr: Blogumu okuyun

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files in the Quarantine?
tr: Seçilen dosyaları karantinadan kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Your WordPress site has the current version of my brute-force Login protection installed.
tr: WordPress sitenizde brute-force korumasının geçerli sürümü bulunmaktadır.

en: Your WordPress Login page has the old version of my brute-force protection installed. Upgrade this patch to improve the protection on the WordPress Login page and preserve the integrity of your WordPress core files.
tr: WordPress giriş sayfasında brute-force korumasının eski sürümü yüklü. WordPress giriş sayfasındaki korumayı iyileştirmek ve WordPress çekirdek dosyalarınızın bütünlüğünü korumak için bu düzeltme ekini yükseltin.

en: Failed to remove XMLRPC Protection [.htaccess %s]
tr: XMLRPC koruması kaldırılamadı [.htaccess %s]

en: Failed to install XMLRPC Protection [.htaccess %s]
tr: XMLRPC koruması yüklenemedi [.htaccess %s]

en: Most WordPress sites do not use the XMLRPC features and hack attempts on the xmlrpc.php file are more common then ever before. Even if there are no vulnerabilities for hackers to exploit, these attempts can cause slowness or downtime similar to a DDoS attack. This patch automatically blocks all external access to the xmlrpc.php file.
tr: Çoğu WordPress sitesi, XMLRPC özelliklerini kullanmaz ve xmlrpc.php dosyası üzerindeki saldırı denemeleri daha önce hiç olmadığı kadar yaygın hale gelir. Bilgisayar korsanlarının yararlanabileceği herhangi bir güvenlik açığı bulunmasa bile, bu girişimler DDoS saldırısına benzer şekilde yavaşlama veya kesintilere neden olabilir. Bu düzeltme eki, xmlrpc.php dosyasına yapılan tüm harici erişimi otomatik olarak engeller.

en: Failed to install Brute-Force Protection (wp-config.php %s)
tr: Brute-Force koruması yüklenemedi (wp-config.php %s)

en: Removed Old Brute-Force Login Patch
tr: Eski Brute-Force giriş yaması kaldırıldı

en: A backup of the original infected files are placed in the Quarantine in case you need to restore them or just want to look at them later. You can delete these files if you don't want to save more.
tr: Orijinal virüslü dosyaların bir yedek kopyası onları geri yüklemeniz veya daha sonra yalnızca onlara bakmak istemeniz durumunda karantinaya yerleştirilir. Eğer daha fazla kaydetmek istemiyorsanız bu dosyaları silebilirsiniz.

en:  For more information on Brute-Force attack prevention and the WordPress wp-login-php file
tr:  Brute-Force saldırısı önleme ve WordPress wp-login-php dosyası hakkında daha fazla bilgi için

en: You username has been change to %s. Don't forget to use your new username when you login again.
tr: Kullanıcı adı %s olarak değiştirildi. Tekrar giriş yaparken yeni kullanıcı adınızı kullanmayı unutmayın.

en: wp-config.php Not Readable!
tr: wp-config.php okunabilir değil!

en: Make sure the Definition Updates are current and Run a Complete Scan.
tr: Tanım güncellemelerinin geçerli olduğundan ve tam taramayı çalıştırdıklarından emin olun.

en: If Known Threats are found and displayed in red then there will be a button to '%s'. If only Potentional Threats are found then there is no automatic fix because those are probably not malicious.
tr: Eğer bilinen tehditler bulunursa ve kırmızı renkte gösterilirse '%s' için bir düğme gözükecektir. Yalnızca potansiyel tehditler bulunursa otomatik düzeltme gözükmez  çünkü muhtemelen kötü amaçlı değildir.

en: WP-Login Updates
tr: WP-Login güncellemeleri

en: Scan Complete!
tr: Tarama tamamlandı!

en: NOTE: These are probably not malicious scripts (but it's a good place to start looking <u>IF</u> your site is infected and no Known Threats were found).
tr: NOT: Bunlar büyük olasılıkla kötü amaçlı betikler değildir (ancak sitenize bulaşmışsa ve Bilinen Tehdit bulunmadığı halde <u>IF</u> aramaya başlamak için iyi bir yerdir).

en: Your WordPress Login page is susceptible to a brute-force attack (just like any other login page). These types of attacks are becoming more prevalent these days and can sometimes cause your server to become slow or unresponsive, even if the attacks do not succeed in gaining access to your site. Applying this patch will block access to the WordPress Login page whenever this type of attack is detected.
tr: WordPress giriş sayfanız brute-force saldırısına açıktır (başka herhangi bir giriş sayfasında olduğu gibi). Bu tür saldırılar bu günlerde daha yaygın hale geliyor ve bazen saldırganlar sitenize erişmeyi başaramasa bile sunucunuzun yavaşlamasına veya yanıt vermemesine neden olabiliyor. Bu düzeltme ekini uyguladığınızda, bu saldırı türü tespit edildiğinde WordPress giriş sayfasına erişimi engeller.

en: NOTE: We have detected changes to the WordPress Core files on your site. This could be an intentional modification or the malicious work of a hacker. We can restore these files to their original state to preserve the integrity of your original WordPress %s installation.
tr: NOT: Sitenizdeki WordPress Çekirdek dosyalarında değişiklikler tespit ettik. Bu sizin tarafınızdan kasıtlı bir değişiklik veya bir bilgisayar korsanının kötü niyetli çalışması olabilir. Orijinal WordPress %s kurulumunun bütünlüğünü korumak için bu dosyaları orijinal durumuna geri yükleyebiliriz.

en: Scan Details:
tr: Tarama detayları:

en: Not flushing OB Handlers: %s
tr: OB işleyicileri temizlemez: %s

en: Starting Scan ...
tr: Tarama başlıyor ...

en: No response from server!
tr: Sunucudan cevap yok!

en: Download new definitions!
tr: Yeni tanımlamaları indirin!

en: Your Full Name:
tr: Tam adınız:

en: Plugin Installation Key:
tr: Eklenti kurulum anahtarı:

en: First Name is a required field!
tr: İsim alanı gereklidir!

en: Last Name is a required field!
tr: Soyisim alanı gereklidir!

en: Email Address is a required field!
tr: E-posta adres alanı gereklidir!

en: Plugin Installation Key is a required field!
tr: Eklenti kurulum anahtarı zorunlu bir alandır!

en: Submitting Registration ...
tr: Kaydınız gönderiliyor...

en: Globally White-listed files
tr: Genel beyaz liste dosyaları

en: # of files
tr: # dosya sayısı

en: Are you sure you want to overwrite the previously cleaned files with the selected files in the Quarantine?
tr: Karantinadaki seçilen dosyalar ile önceden temizlenen dosyaları üzerine yazmak istediğinizden emin misiniz?

en: The Quick Scan was unable to finish because of a shortage of memory or a problem accessing a file. Please try using the Complete Scan, it is slower but it will handle these errors better and continue scanning the rest of the files.
tr: Hızlı tarama, belleğin bir yetersizliği veya bir dosyaya erişme sorunu nedeniyle tamamlanamadı. Lütfen tam taramayı kullanmayı deneyin, daha yavaştır ancak bu hataları daha iyi ele alacak ve dosyaların geri kalanını taramaya devam edecektir.

en: Updates & Registration
tr: Güncellemeler ve kayıt

en: <p>Get instant access to definition updates.</p>
tr: <p>Tanım güncellemelerine anında erişim alın.</p>

en: # of patterns
tr: # desen sayısı

en: Resources & Links
tr: Kaynaklar ve bağlantılar

en: WordPress Core files
tr: WordPress çekirdek dosyaları

en: Date Updated
tr: Tarih güncellendi

en: Upgrade to %s now!
tr: Şimdi %s sürümüne güncelleyin!

en: If this is taking too long, click here.
tr: Bu işlem uzun sürerse buraya tıklayın.

en: If you have not already registered your Key then register now using the form below.<br />* All registration fields are required<br />** I will NOT share your information.
tr: Eğer anahtarınızı kaydettirmemişseniz aşağıdaki formu kullanarak şimdi kayıt olunuz. <br />* Tüm kayıt alanları gereklidir<br />** Bilgileriniz paylaşılmayacaktır.

en: A password will be e-mailed to this address:
tr: Bu adrese parola için e-posta gönderilecektir:

en: Your WordPress Site URL:
tr: WordPress site adresiniz:

en: Your WordPress Site URL is a required field!
tr: WordPress site adresiniz gerekli bir alandır!

en: Scan Settings
tr: Tarama ayarları

en:  Items in Quarantine
tr: Karantinadaki ögeler

en: Core File Changes
tr: Çekirdek dosya değişiklikleri

en: Known Threats
tr: Bilinen tehditler

en: htaccess Threats
tr: htaccess tehditleri

en: Potential Threats
tr: Potansiyel tehditler

en: Fixed file permissions! (try again)
tr: Dosya izinleri düzeltildi! (tekrar deneyin)

en: Already Fixed!
tr: Zaten düzeltildi!

en: Quick Scan
tr: Hızlı tarama

en: View Quarantine
tr: Karantinayı görüntüle

en: Only Scan These Folders:
tr: Sadece bu klasörleri tara:

en: Run Complete Scan
tr: Tam tarama çalıştır

en: Automatically Update Definitions:
tr: Tanımları otomatik güncelle:

en: Quarantined Files
tr: Karantinaya alınmış dosyalar

en: Skipped Files
tr: Atlanan dosyalar

en: Skipped Folders
tr: Atlanan klasörler

en: Scanned Folders
tr: Taranan klasörler

en: Selected Folders
tr: Seçilen klasörler

en: Scanned Files
tr: Taranan dosyalar

en: This Plugin requires WordPress version %s or higher
tr: Bu eklenti WordPress %s ve üzeri sürüm gerektirir

en: Automatically Fix SELECTED Files Now
tr: Seçilen dosyaları şimdi otomatik düzelt

en: Skipped because of file size (%1$s bytes) or file extention (%2$s)!
tr: Dosya boyutu (%1$s bayt) veya dosya uzantısı (%2$s) nedeniyle atlandı!

en: Your Server could not start a Session!
tr: Sunucunuz bir oturum başlatamadı!

en: Examine File
tr: Dosyayı denetle

en: Failed to list files in directory!
tr: Dizindeki dosyalar listelenemedi!

en: Tested your site. It appears we didn't break anything
tr: Siteniz test edildi. Görünüşe göre hiçbir şey bozmadık

en: Download Definition Updates to Use this feature
tr: Bu özelliği kullanmak için tanım güncellemelerini indirin

en: Download the new definitions (Right sidebar) to activate this feature.
tr: Bu özelliği etkinleştirmek için yeni tanımları(sağ kenar çubuğu) indirin.

en: For very advanced users only. Do not use this without talking to Eli first. If used incorrectly you could easily break your site.
tr: Yalnızca ileri düzey kullanıcılar içindir. Bunu önce Eli ile konuşmadan kullanmayın. Eğer yanlış kullanılırsa sitenizi kolayca bozabilirsiniz.

en: a folder name or comma separated list of folder names to skip
tr: geçmek için bir klasör ismi veya virgülle ayrılmış klasör isimleri listesi

en: a comma separated list of file extentions to skip
tr: geçmek için virgülle ayrılmış dosya eklentileri listesi

en: Another Plugin or Theme is using '%s' to handle output buffers. <br />This prevents actively outputing the buffer on-the-fly and could severely degrade the performance of this (and many other) Plugins. <br />Consider disabling caching and compression plugins (at least during the scanning process).
tr: Bir başka eklenti veya tema kullanarak çıkış tamponlarını işlemek için '%s' kullanıyor. <br />Bu, anında arabellek çıkışını önler ve bu (ve diğer pek çok) eklentinin performansını önemli ölçüde düşürecektir. <br />Önbellekleme ve sıkıştırma eklentilerini devre dışı bırakmayı (en azından tarama işlemi sırasında) düşünün.
